اگر با مجازات اعدام مخالفید و اگر می خواهید در جهت بالا بردن آگاهی عمومی در مورد مجازات اعدام، کمپین حق حیات را یاری کنید، راه های متعددی در پیش روی شماست. مواردی که در زیر به آن‌ها اشاره شده برخی از مهم‌ترین شیوه‌های همکاری با ماست:

۱. برای ما در مورد موضوعات مختلف مرتبط با اعدام و حق حیات بنویسید. موضوع یادداشت می‌تواند مفهوم مجازات، فلسفهٔ حق حیات، اعدام از منظر علوم و تحقیقات مختلف و یا از نظر شخص شما باشد. موضوعات پیشنهادی دیگر عبارتند از:

دلایل مختلف در رد مجازات مرگ، نقش مذهب، مسالهٔ اعدام و روشنفکری دینی، رابطه‌ٔ اعدام با ساختار قدرت، استبداد و کارکردهای ایدئولوژیک آن، اعدام و تبعیض در مورد اقلیت‌های جنسی، قومی و زنان، اعدام در ملا عام (ریشه‌ها، اثرات منفی و تبعات بر روان اجتماع)، علت‌های منع اعدام در قرون اخیر در جهان، قصاص و مباحثی مانند بخشش، انتقام، اصلاح متهم، نقش اعدام محکومان در کاهش یا بازتولید خشونت در جامعه، سهم اعدام در کاهش رتبه کشورها در رده‌بندی شاخص‌های مرتبط با حقوق بشر، تبعات اعدام‌های گسترده بر تصویر ایران و ایرانیان در جامعه جهانی، اعدام کودکان، نقش قوانین در تغییر یا تصحیح ذهنیت جامعه همچون مجازات مرگ.

علاوه بر نوشتن در تمام موارد قبلی اگر جایی به مطلب خوبی برخوردید لطفاً برای ما ارسال کنید. آدرس ایمیل ما: info@no2dp.org

۲. اگر برای ترجمه متون کوتاه فرصت و توانایی دارید به ما اطلاع دهید. همین طور در صورتی که متن مناسبی (اعم از گزارش، تحقیق یا مقاله) در مورد اعدام به زبان انگلیسی دیدید برای ما بفرستید تا ترجمه و منتشر کنیم.

۳. دستی در طراحی و گرافیک دارید؟ برای ما در مورد موضوعات یاد شده پوستر، اینفوگرافی، کارتون یا طرح بفرستید.

۴. مطالب ما را دنبال کنید و اگر مطلبی به نظرتان مفید رسید با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

۵. اگر فرصت یا امکان انجام هیچ کدام از موارد قبلی را ندارید، و در میان دوستان‌تان افرادی را سراغ دارید که به فعالیت در این زمینه علاقمند هستند، آن‌ها را به کمپین دعوت کنید.

۶. با ما از طریق پیام (مسیج) دادن به صفحه ما در فیس بوک در تماس باشید. آدرس صفحه فیسبوک ما: www.facebook.com/no2dp

۷. آیا با موضوع اعدام از نزدیک برخورد داشته‌اید؟ به عنوان مثال مشاهده‌ٔ اعدام در ملأ عام یا نزدیک بودن به خانواده‌ٔ قاتل یا اولیای دم در یک پرونده‌ٔ قصاص یا گروه مشارکت‌کننده در اعدام فرد (نظیر پزشکان و نیروی انتظامی) در صورت مثبت بودن پاسخ در این مورد برای ما بنویسید یا اگر مایل به گفت و گو هستید به ما اطلاع دهید.

از این که با ما در گسترش ارزش‌های انسانی همکاری و همراهی می‌کنید از شما سپاسگزاریم.

 

 

[contact-form-7 id=”56″ title=”Contact form 1″]